Isıcam çeşitleri hakkında bilgi vereceğimiz bu yazımızda sizler de ısıcam konusunda detaylı bilgiler edinebilirsiniz. Isıcam, iki düz camın arasına kuru hava ya da bazı gazların yerleştirilmesi ile fabrika koşullarında üretilir. Tam anlamıyla bir yalıtım camı olma özelliği taşır. Isı kaybını önleme özelliği gösterir. Hatta ısıcamların tek camlara göre yüzde 50 oranında ısı kaybını önlediğini söylemek mümkündür. Özel olarak üretilen ısıcamlar, özellikle kış aylarında oldukça avantajlı bir konuma gelir. Dışarıdaki soğuğun içeri girmesini engelleyen ısıcam, bu avantajı ile ekonomik açıdan da katkı sunar.

Isıcam Çeşitleri Nelerdir?

Isıcamlar, birbirinden farklı seçenekleri ile öne çıkar. Her ısıcam kendi içerisinde farklı özelliklere ve avantajlara sahiptir. İki düz camdan oluşan modelleri olduğu gibi üçlü camlardan oluşan seçeneklerinin de olduğunu söylemek mümkündür. Ses yalıtımı sağlayan ısıcamlardan temperli camlara kadar pek çok farklı seçenek ısıcam çeşitleri arasında karşımıza çıkar. Şimdi, ısıcam çeşitleri nelerdir? daha yakından bakalım.

 Isıcam sinerji
 Isıcam sinerji üçlü cam
 Isıcam konfor
 Isıcam konfor üçlü cam
 Argon gazlı ısıcam
 Lamine ısıcam
 Akustik lamine ısıcam
 Temperli ısıcam
 Isıcam renkli sinerji
 Isıcam reflektif sinerji

Isıcamlar fiyat açısından diğer cam modellerine göre ek ödeme gerektirir. Ancak bu ek ödeme ortalama 1 ya da 2 yıl içerisinde sağlanan tasarruf ile geri döner. Bunun ardından ise her kullanıcı kara geçer ve aynı zamanda bulunduğu ortamda daha kolay bir şekilde ısınma şansı elde eder. Isıcamın bazı modelleri de özellikle yaz aylarında bunaltıcı sıcaklara karşı korunma imkanı sunar. Güneş ışığına karşı sınırlayıcı etkiler sunan bu cam modelleri, UV ışınlarını da önemli ölçüde absorbe eder. Bu şekilde ısıcamlar ile hem kış aylarında hem de yaz aylarında istenen sonuçlar elde etmek mümkündür.