Isıcam fiyatları konusunda birtakım bilgiler vereceğimiz bu yazımız ile siz de fiyatlar hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Pek çok kullanıcı tarafından merak edilen ısıcam fiyatları, birtakım kriterlere göre değişiklik gösterebilir. Bunun nedeni ısıcamların modelleri ve çeşitleri olarak karşımıza çıkar. Örneğin ısıcam konfor modeli ile ısıcam sinerji modeli aynı fiyatlara sahip değildir. Bunun yanında fiyatların değişmesinde farklı etkenler de ön plana çıkar. Şimdi, ısıcam fiyatlarına etki eden faktörlerin neler olduklarına daha yakından bakalım.

Isıcam Fiyatları Nedir?

Isıcam fiyatlarının değişiklik göstermesine neden olan ilk etkenlerden biri çeşitleri olmaktadır. Kendi içerisinde farklı çeşitleri ile öne çıkan ısıcamlar, öncelikle modeline göre fiyatlandırılır. Bunun ardından ise devreye farklı etkenler girer. Isıcamların fiyatları konusunda net bilgiler elde edilmek isteniyorsa ilk olarak bazı kriterlerde karar kılınması gerekir. Peki, ısıcam fiyatlarına etki neden faktörler nelerdir? daha yakından inceleyelim.

 Isıcamın modeli ve çeşidi
 Üretim aşamasında kullanılan malzeme
 Camların iki ya da üç tabakadan oluşması
 Farklı ebatlar ve ölçüler
 Farklı cam kalınlıkları
 Renk ve model

Genel olarak ısıcamlarda fiyat değişimlerine neden olan faktörler bu şekilde karşımıza çıkar. Bu nedenle tam olarak bir fiyat bilgisi edinmek için öncelikle ısıcam çeşidine karar verilmeli ve bunun ardından diğer kriterler üzerinde değerlendirme yapılmalıdır. Bu şekilde istenen sonuçlara daha hızlı ve kolay bir şekilde ulaşılması mümkün olur.

Isıcam Çeşitleri Nelerdir?

Isıcamlar özellikleri ve avantajları itibari ile çeşitleri olan camlardır. Her modeli kendi içerisinde farklı özelliklere sahiptir. Böylece her ihtiyaca uygun cam modellerine ısıcam ile ulaşmak mümkündür. Pek çok farklı çeşidi ile geniş bir kullanım alanına sahip olan ısıcamlar, aynı zamanda şık e gösterişli yapısıyla da ilgi çeker. Isıcam çeşitlerine bakacak olursak da aşağıdaki liste karşımıza çıkar;

  • Isıcam sinerji
  • Isıcam sinerji üçlü cam
  • Isıcam konfor
  • Isıcam konfor üçlü cam
  • Argon gazlı ısıcam
  • Lamine ısıcam
  • Akustik lamine ısıcam
  • Temperli ısıcam
  • Isıcam renkli sinerji
  • Isıcam reflektif sinerji

Isıcam kendi bünyesinde farklı modelleri olan cam sistemleridir. Her model farklı özellikler barındırdığı gibi her birinin amacı kaliteli ve ısı kontrolü sunan bir cam özelliği olmaktadır. Isıcamlar, ısı kontrolü ve ses izolasyonunda oldukça etkili camlar arasında yer alır. Bu nedenle özellikle kış aylarında yakıttan tasarruf etmek ve bunun yanında ısınma giderlerini önemli ölçüde düşürmek isteyenler için ısıcam çeşitlerinden biri tercih edilebilir.

Isıcamlar özellikleri ve avantajları itibari ile çeşitleri olan camlardır. Her modeli kendi içerisinde farklı özelliklere sahiptir. Böylece her ihtiyaca uygun cam modellerine ısıcam ile ulaşmak mümkündür.