Sinerji cam ile ısı kayıplarını önemli ölçüde önlemek mümkündür. Özel üretim bir cam modeli olan sinerji cam, kış aylarında yaşam alanlarının sahip olduğu sıcaklığı korumasında etkilidir. Yakıt giderlerini büyük oranda düşüren sinerji cam, yaz aylarında pencere önlerinin soğuk ve kış aylarında ise sıcak olmasına yardımcı olur. Yani her mevsimde yaşam alanı içerisinde uygun çözümler sunarak ısınma giderlerini belirli bir seviyeye kadar çeker.

Sinerji Cam Avantajları Nelerdir?

Sinerji cam modelleri aslında her yönü ile avantaj sunan camlardan biri olarak karşımıza çıkar. Özel bir üretimden geçen bu camlar sayesinde daha konforlu ve rahat yaşamak mümkün olur. Çünkü bu cam, her açıdan hayatı kolaylaştıran çözümler sunar. Bu şekilde müşterilerinin yaşam alanlarında minimum giderler ile rahata kavuşmasına olanak tanır. Sinerji camlar ile gelen en önemli avantajlar ise şu şekilde karşımıza çıkar;

  • Ayrıca bu cam ısı kaybını önleme konusunda önemli bir konumda yer alır. Bilinen standart çift camlara oranla en az yüzde 45 civarında ısı kaybını azaltır. Böyle bir durumda ise ısınma giderleri düşer ve yakıt masraflarından kurtulmak mümkün olur.
  • Sinerji cam için yapılan ek ödeme elde edilen tasarruf ile ortalama 2 ya da 3 yıl içerisinde geri alınabilir.
  • Pencere önlerinin kışın soğuk ve yazın ise sıcak olmasını önler. Sahip olduğu bu özellikle ile konforlu ve rahat bir yaşam alanı sunmuş olur.
  • Buğulanma gibi olumsuz durumlar sinerji camlarda oldukça düşük bir seviyede olur. Özel yapısı sayesinde buğulanma olasılığını en aza indirger.
  • Aynı zamanda yüksek oranda ışık geçirgenliğine sahiptir.
  • Kullanıldığı her alanda estetik ve şık görüntüler meydana getirir. Bu özelliği ile pek çok kullanıcının beğenisini kazanmıştır.

Sinerji camlar, sunduğu avantaj ve özellikleri ile oldukça geniş bir kullanım alanı sunar. Bunun yanında temizlik ve bakımı oldukça kolay olan cam modellerinden biridir. Tüm yönleriyle inşaat sektörünün önemli bileşenlerinden biri haline gelen bu camlar, ısı kaybının üst seviyede kontrol altına alındığı cam sistemleridir. Sinerji cam modelleri sayesinde yaz ve kış aylarında enerji verimliliği sağlamak her zaman için mümkündür. Çünkü sinerji camlar, iç mekanda yer alan sıcaklığı muhafaza eder ve dışarı çıkmasını engeller. Aynı şekilde dış mekandaki sıcaklığın da içeri girmesini engelleyerek ısı kaybının tam olarak önüne geçmiş olur. sadece bu özelliği bile pek çok alanda kullanılması için yeterlidir.

Sinerji cam ile ısı kayıplarını önemli ölçüde önlemek mümkündür. Özel üretim bir cam modeli olan sinerji cam, kış aylarında yaşam alanlarının sahip olduğu sıcaklığı korumasında etkilidir. Yakıt giderlerini büyük oranda düşüren sinerji cam, yaz aylarında pencere önlerinin soğuk ve kış aylarında ise sıcak olmasına yardımcı olur.
2 Responses to Sinerji Cam Özellikleri
  1. Comment *merhaba ben evime ısıcam sinerji taktırmak istiyorum.Tabi bu işin ençok mali kısmını merak ediyorum. Çünkü evimdeki camlar çok büyük ve kışın cam kenarlarında oturulmuyor.Sadece mutfakta 3 metre yükseklik 12 metre eninde cam var.Toplamda 25 metre en 18 metre yükseklikte cam mevcut yani sizin anlayacağınız ev tavandan yere kadar komple cam ve sinerji cam kullanılmamış.Bana bu camları değiştirmenin maliyeti ne olur.Şimdiden teşekkürker.

  2. Comment *

    Sinerji camlarda çıtalar ile karolaj yapılablir mi?


[top]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir