Konfor cam ısıcam çeşitlerinden biri olarak karşımıza çıkar. Isıcamın hemen hemen tüm özelliklerini barındırır. Bunun yanında yakıttan tasarruf edilmesi konusunda önemli bir konumda yer alır. Kış aylarında yakıt giderleri oldukça üst noktalara çıkar. Böyle bir durumda ise birtakım önlemler almak ve yakıt kullanımını en aza indirgemek için birtakım çalışmaların yapılması gerekir. İşte böyle durumlarda kullanıcıların imdadına koşan cam modelleri konfor camlar olarak ön plana çıkar.

Konfor Cam Özellikleri Nelerdir?

Konfor camlar, hem yaz hem de kış avantaj sağlayan cam modelleri arasında yer alır. Bu nedenle pek çok kişi tarafından tercih edilen ve son dönemlerin en çok kullanılan camlarından biridir. Güneşten gelen ısıyı yüzde 40 oranında azaltarak soğutma giderlerini düşürmeye yardımcı olur. Ayrıca konfor camlar, son zamanlarda tasarruf açısından oldukça fazla tercih edilmektedir. Şimdi, konfor cam özellikleri nelerdir? daha yakından inceleyelim.

  • Enerji harcamalarını yarı yarıya düşürür ve yakıttan tasarruf sağlar.
  • Ortama güneşten gelen ısı girişini yüzde 40 oranında düşürür. Bu şekilde yaz aylarında soğutma masraflarından tasarruf sağlar.
  • Konfor cam ile kışın pencere önleri sıcak, yazın ise soğuk olur.
  • Hem ısı hem de güneş kontrolü sağlamasına rağmen ışık geçirgenliğini hiçbir zaman kaybetmez.
  • Camlarda oluşan buğulanma gibi durumlarda standart çift camlara göre daha az olur ve buğulanma süreci gecikir.
  • Konfor camlar, diğer standart camlara göre biraz daha yüksek maliyetlidir. Ancak yapılan bu fazla harcama 1 ya da 2 yıl içerisinde geri kazanılır.

Konfor Cam Nerelerde Kullanılır?

Konfor camlar, sahip olduğu geniş çaplı özellikleri ile yaşam alanlarının vazgeçilmezleri arasında yer alır. Bu nedenle pek çok evde kullanılan ve avantajları ile öne çıkan cam modellerinden biri olarak karşımıza çıkar. Ayrıca kullanım alanlarını giderek genişleten ve hızla yaygın bir hale gelen konfor camlar, özellikle kış aylarında yakıt tasarrufu sağlaması ile ilgi görmektedir. Konfor camların kullanım alanları ise aşağıdaki gibi karşımıza çıkar;

Konfor camlar, sistemler üçlü cam sistemleri ile üretilir. Bu modellerdeki ısı yalıtımı iki camlı modellerine göre 4 kat daha fazladır. Yani konfor camlarda üçlü cam sistemli modeller, iki camlı modellere oranla daha yüksek bir performans sergiler. Bu özellikleri de konfor camların farklı şekillerde kullanımını sağlar.

Konfor cam ısıcam çeşitlerinden biri olarak karşımıza çıkar. Isıcamın hemen hemen tüm listede barınır. Onun yerini havalandıran tasarruf ediyor. Kışa çıkan petrol tüketimi oldukça üst noktalara çıkar. Böyle bir durumda ise birtakım kümesi almak ve hava limanında en aza indirgemek için birtakım çalışmalarının yapılması gerekir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir