Isıcam kullanımının avantajları hakkında detaylı bilgiler vereceğimiz bu yazımızda sizler de ısıcam konusunda merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz. Çift cam yapısına sahip olan ısıcamlar, iki ya da daha fazla sayıda cam plakanın bir araya gelmesi oluşturulmaktadır. Sahip olduğu özellikle ve avantajlar sayesinde pek çok yapıda yerini alan ısıcam modelleri, aynı zamanda alternatif seçenekleriyle de öne çıkar. Her geçen gün daha da yaygınlaşan bu cam modelleri, aynı zamanda kaliteden ödün verilmeden üretilmekte ve kullanıcılara sunulmaktadır.

Isıcam kullanımının avantajları oldukça geniş bir yelpazede karşımıza çıkar. Sunduğu avantajlar, yapılarda ve daha başka pek çok farklı alanda tercih edilmesine neden olur. Ayrıca bilinen düz camları tamamen unutturan ve cam modellerine yeni bir boyut kazandıran ısıcam, kullanıcılara sunduğu farklı serileriyle de dikkat çeker. Isıcam sistemleri kendi içerisinde C, S ve K serisi olarak ayrılmaktadır. Bu sistemlerden her biri farklı özelliklere sahip olması nedeniyle ihtiyaçlara uygun şekilde üretilmiştir.

Isıcam Nedir?

Isıcam, en az iki ya da daha çok sayıda cam plakaların aralarına ortam basıncına göre kuru hava ya da gaz sıkıştırılarak üretilen cam modelleri olmaktadır. Fabrikalarda uygun koşullarda üretilen bu camlar, aynı zamanda son teknoloji ekipman ve donanımlar kullanılarak üretilir. Ayrıca üretim sırasında kullanılan tüm cam ve buna ek olarak yan malzemeler üst düzey kalite ve uygun ölçülerde kullanılmaktadır.

Isıcam modelleri, üretimden kaynaklanan herhangi bir sorun ya da hataya karşı 10 yıl garanti ile müşterilere sunulur. Ayrıca her yaşama alanı için uygun çözümlere ısıcam modelleri ile ulaşmak mümkündür. Çünkü üretimler, her ihtiyaca uygun bir şekilde yapılmakta ve bunun ardından yapılara sunulmaktadır.

Isıcam Kullanımının Avantajları Nelerdir

Genel olarak bakıldığında ısıcam kullanmanın pek çok avantajı vardır. Halk arasında bilinen çift camlara göre farklılıkla sahip olan ısıcam modelleri, bilinen çift camlardan oldukça farklıdır. Üretim fabrikalarında son teknolojinin kullanıldığı bu cam modelleri, kullanıldığı yapılar için de birçok avantajı beraberinde getirir. Şimdi, ısıcam ile gelen avantajların neler olduklarını daha yakından inceleyelim.

 • Isıcam kullanımı her şeyden önce yapılarda ısı kontrolü sağlar. Güneş ışınlarını kontrol etme imkanı sunan bu camlar, kış aylarında yakıt tasarrufunu yüzde 50 oranlarına yükseltir. Aynı şekilde yaz aylarında ise klima giderlerini yüzde 40 oranında azaltır. Isıcam modellerinin sağladığı en önemli avantajlardan biri ısı kontrolünü sağlaması olarak karşımıza çıkar.
 • Ayrıca ısı ve ışık kontrolü sağlamasının yanında hiçbir zaman için ışıktan ödün vermez.
 • Yapılarca pencere önlerinin kışın soğuk yazın ise sıcak olmasını engeller.
 • Cam yüzeylerinde genelde buğulanma meydana gelir. Ancak ısıcam modellerinde bu durum oldukça geç ortaya çıkar.
 • Dayanıklı ve sağlam bir yapıya sahiptir. Bu yüzden mevsim koşullarından kolay kolay etkilenmez.
 • Her cepheye ve her yapıya uygun olarak üretilen modellere sahiptir. Bu nedenle istenen her koşulda ve binada rahatlıkla kullanılabilir.
 • Farklı model ve tasarımları ile ihtiyaca uygun çözümler sunar.
 • Reflekte modelleri ile iç mekan ve dış mekan için uygun camlardır.
 • Üst düzey emniyet ve gürültü kontrolü sağlar.
 • Renkli cam modelleri ile her yapıya estetik ve şık bir duruş katar.
 • Yapılarda sağladığı enerji tasarrufu ve diğer özellikleri ile en geç 2 yıl gibi kısa bir sürede kendisini amorti eder.

Isıcam Çeşitleri Nelerdir?

Isıcam modelleri, C, S ve K serisi olarak kendi içerisinde sınıflara ayrılması yanında sağladığı avantajlara ve özelliklere göre de çeşitlere ayrılmıştır. Bu modeller her yapıya uygun çözümlerin üretilmesinde oldukça önemli bir konumda yer alır ve aynı zamanda kullanıcılara seçme özgürlüğü sunar. Isıcam çeşitleri aşağıdaki gibi sıralanabilir;

 • Isıcam Klasik
 • Isıcam Sinerji
 • Isıcam Konfor

Bu ısıcam çeşitlerinden her biri kendi içerisinde farklı özellikleri ile öne çıkar. İsteğe bağlı olarak bu modellerden birini seçerek yapılan her alanında avantaj elde etmek ve bunun yanında her şekilde ısı ve ses kontrolü sağlamak mümkündür. Ayrıca tüm ısıcam modelleri, kullanıcılara sunulmadan önce gerekli test ve kontrollerden geçirilerek hizmet sunulur. Bu şekilde kontrolleri sağlanan camlar, kullanım sırasında herhangi bir sorun teşkil etmeden uzun yıllar kullanılabilir. Isıcamlar, üretim kaynaklı hatalara karşı en az 10 yıl garantili bir şekilde satışa sunulduğu için gönül rahatlığı ile tercih edilebilir. Yani kullanıcılar camları evlerinde ya da iş yerlerinde kullanmaya karar vermeleri halinde üretim ya da fabrika kaynaklı tüm hatalara karşı koruma altına alınmış olur.

Isıcam Sistemleri C Serisi Özellikleri

Isıcam sistemleri C serisi, bizzat ısıcam sistemleri güneşinde üretilir ve kaliteden ödün vermeden yapılan üretimler sayesinde kullanıcılar çeşitli avantajlar sahip olur. Çeşitli özellikleri ile çok fazla tercih edilen bu camların sahip olduğu özellikler aşağıdaki gibidir;

 • Üst düzey ısı ve gürültü kontrolü sağlar.
 • Modern teknolojiler ile üretim altına alınır.
 • Emniyet ve güvenlik açısından büyük bir öneme sahiptir.
 • Renkli cam modelleri ile güneş ışınlarını kontrol eder.
 • Reflektif modelleri aynı şekilde güneş ısısının aşırı derece ortama giriş yapmasını engeller ve bu özelliği ile hem içi hem de dış mekanda rahatlıkla kullanılabilir.

Isıcam Sistemleri K Serisi Özellikleri

Isıcam modelleri arasında önemli bir konumda yer alan K serisi de aynı şekilde ısıcamın öne çıkan üretimleri arasında yer alır. Son sistem ekipman ve donanımlar ile uygun şartlar üretilen K serisi ısıcamlar, Low – E Cam’lar ile üretim altına alınır. Bunların yanı sıra ısıcam sistemleri K serisi özellikler şu şekildedir;

 • Standart çift camlara göre oldukça yükse oranda ısı kaybını önleme özelliğine sahiptir. K serisi ile kış aylarında yüzde 50 oranında yakıt tasarrufu elde etmek mümkün olur. Aynı şekilde yaz aylarında ise klima giderleri ise yüzde 40 oranında düşer.
 • Isı ve güneş kontrolü sağlama konusunda oldukça etkili sonuçlar ortaya koyar. Tabi bunların yanı sıra doğal güneş ışığından hiçbir şekilde ödün vermeden ışığı ortama alır.
 • K serisi ile kışın cam önleri sıcak, yaz aylarında ise serin olur.
 • Camlarda oluşan buğulanmayı geciktirir. Diğer çift camlar ile kıyaslandığında buğulanma konusunda önemli derece farklar ortaya çıkarır.
 • Yaz ve kış aylarında yakıt tasarruf sağlaması ile kendisi ile yapılan harcamanın en geç 2 yıl içerisinde geri dönmesini sağlar.

Isıcam Sistemleri S Serisi Özellikleri

Isıcam sistemleri S serisi de aynı şekilde yapılarda pek çok avantajı beraberinde getirir. Bu camlar, yüksek nitelikli olan kontrol kaplamalı Low – E camlar ile üretilir. Isıcam S serisi modellerin özellikleri ise aşağıdaki gibidir;

 • Sıradan çift camlara göre yüzde 50 oranında yakıt masrafını düşürür.
 • Güneş ışınlarının olabilecek maksimum seviye yaşam alanlarına giriş yapmasını sağlar.
 • Isıcam S serisi yaz aylarında pencere önlerinin serin olmasını sağlarken kış aylarında ise sıcak olmasına katkıda bulunur.
 • Yaklaşık olarak 2 yıl içerisinde S serisi ısıcamlar için harcanan bedel geri kazanılmış olur.

Isıcam sistemleri sahip oldukları tüm özellikleri ve avantajları ile sektörün önde gelen camlarından biridir. Bu yüzden pek çok alanda kullanılmaya başlanmış ve kullanıcıların tercihi olmuştur.

Genel olarak bakıldığında ısıcam kullanmanın pek çok avantajı vardır. Halk arasında bilinen çift camlara göre farklılıkla sahip olan ısıcam modelleri, bilinen çift camlardan oldukça farklıdır.