Otomatik kepenk sistemleri giderek eski tarz kepenklerin yerini almaya devam etmektedir. Pratik bir kullanım sunan otomatik kepenk sistemleri , uzaktan kumandaları sayesinde pek çok kullanıcının tercihi olmaktadır. Hem güvenlik açısından hem de gösterişli yapısı ile tercih edilen kepenk çeşitleri arasında yer aldığını söylemek yanlış olmaz. Çoğu zaman garaj kapılarında karşımıza çıkan otomatik kepenkler, artık pencere ve kapıları da kapatmak için tercih edildiğinden otomatik panjur ve panjur sistemleri olarakta kulllanılır. Eski tarz kepenklerin yerini alan ve kullanıcılar tarafından daha fonksiyonel olarak görülen bu kepenkler ile daha modern görüntüler oluşturmak mümkündür.

Otomatik Kepenk Çeşitleri Nelerdir?

Otomatik kepenk modelleri pek çok avantajı da beraberinde getirmektedir. Bunlardan biri kumandalı sistemleri olmasıdır. Duvara monte edilen kumanda yardımı ile sistem fiziksel bir güç kullanmadan kolayca çalışmaktadır Bu da kullanıcıları en fazla cezbeden özelliklerinden biri olarak ön plana çıkmaktadır. Farklı modelleri ile sektörde yer alan otomatik panjur ve kepenk çeşitleri ise aşağıdaki gibidir;

 • Galvanizli çelik otomatik kepenk
 • Poliüretan dolgulu alüminyum otomatik kepenk
 • Ekstrüzyon alüminyum otomatik kepenk
 • Pencereli ekstrüzyon alüminyum otomatik kepenk
 • Poliüretan dolgulu galvanizli çelik otomatik kepenk

Otomatik kepenk modelleri elektrikli ya da motorlu olabilir. Çalışma sistemleri hemen hemen aynı olan modellerde sadece enerji kaynağının farklı olduğunu söylemek yanlış olmaz. Her iki model bir kumanda yardımı ile çalışır ve fiziksel güç kullanmadan açılabilir. Kepenklerin elektrikli ya da motorlu olması tamamen kullanıcıların tercihine göre şekil almaktadır.

Otomatik Kepenklerin Avantajları Nelerdir?

Otomatik kepenkler birçok avantaja sahiptir ve bu özellikleri ile giderek yaygınlık göstermektedir. Tercih edilmelerinde en önemli etken açmak ve kapatmak için fiziksel kuvvet uygulanmasına gerek kalmamasıdır. Çünkü uzaktan kumanda ya da duvara monte edilen kumanda ile açma ve kapama işlemlerini yapmak mümkün olmaktadır. Tabi kepenklerin avantajları sadece bununla sınırlı değildir. Şimdi, otomatik kepenkler ile gelen avantajlara daha yakından göz atalım.

 • Uzaktan ya da duvara monte edilen kumandalar ile kolayca açılıp kapanabilir.
 • Açma ve kapama sırasında fiziksel güç uygulanmasına gerek yoktur.
 • Farklı renk seçeneklerine sahiptir.
 • Üretim aşamasında farklı malzemeler kullanılabilir ve böylece bulunduğu mekana uyum sağlar.
 • İhtiyaca uygun olarak farklı boyutlarda üretilebilir.
 • Güvenlik açısından büyük bir öneme sahiptir.
 • Kullanılan malzemelerden kaynaklı olarak uzun ömürlüdür.
 • Eski tarz kepenklere göre oldukça kullanışlı bir yapısı vardır.

Otomatik Kepenk Kullanım Alanları

Sahip olduğu özellikleri ve sağladığı avantajlar sayesinde her geçen gün kullanım alanlarını genişleten otomatik kepenkler, kullanışlı olmaları ile çok fazla tercih edilir. Bu nedenle pek çok kullanıcı artık kepenk modellerinde otomatik kepenkleri tercih etmekte ve bu şekilde daha uzun ömürlü bir kepenk modeline sahip olmaktadır. Genel olarak otomatik kepenklerin kullanım alanları ise aşağıdaki gibi karşımıza çıkar;

 • Garaj kapıları
 • Evlerin pencereleri
 • Kapılar
 • Depo kapıları
 • Hangar kapıları
 • Mağaza ve dükkan kapıları

Otomatik Panjur

Otomatik panjur sistemleri yukarıda yer alan alanlarda kullanımı bir şekilde giderek artan kepenk modelleri arasında yer alır. Kepenklerin renklerinde, tasarımlarında, güç kaynaklarında ya da boyutlarında kullanılan yere göre değişiklik olabilir. Bu tamamen ihtiyaca ve amaca göre farklılık gösterir. Kepenk fiyatları özelliklerine modeline ve markasına göre değişiklik gösterebilir. Farklı model ve tasarımlarda üretilmelerine rağmen hepsinin çalışma mantığı aynıdır. Sadece kullanılan enerji kaynağı değişiklik gösterir ve her biri aynı amaca hizmet eder. Otomatik kepenk seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta bulunduğu yerde görevini yerine getirmesi ve amaca uygun hizmet etmesi ve kaliteli çözüm sunmasıdır. Yani güvenlik açısından önemli bir durumun olduğu yerlerdeki kepenklerin daha dayanıklı bir malzemeden yapılması öncelikli husustur. Otomatik Panjur, Fotoselli Kapı, Otomatik Kapı alanında bunca zaman içerisinde profesyonel çözümler sunan Ortaklar Cam olarak tüm müşterilerimize ekonomik hizmet vermekteyiz.

Otomatik Kepenk Fiyatları Bursa

Yaşadığımız alanları daha korunaklı ve güvenli hale getirmek için kullanılan kepenk sistemleri ihtiyaca göre farklı boyutlarda değişik renk ve metaryaller ile üretilebilir. Müşteri memnuniyeti odaklı çalışan firmamız , kurulduğu günden bugüne kadar otomatik panjur, panjur sistemleri, garaj kapısı kepenk tamiri , endüstriyel kapı alanlarında kaliteli ve müşteri memnuniyeti odaklı hizmet vermektedir. Otomatik kepenk fiyatları Bursa ilinde ne kadar olduğunu öğrenmek için firmamızdan teklif isteyebilirsiniz.

Pratik bir kullanım sunan otomatik kepenk sistemleri , uzaktan kumandaları sayesinde pek çok kullanıcının tercihi olmaktadır.