Şişecam ürünleri hakkında detaylı bilgiler edinebileceğimiz bu yazımızda sizlere merak etiğiniz her şeye buradan ulaşabilirsiniz. Cam üretimi ve imalatı konusunda sektörün önemli isimleri arasında yer alan şişecam, aynı zamanda cam ev eşyası, cam ambalaj ve kimyasallar gibi farklı alanlarda faaliyet göstermektedir. Her alanda kaliteli ve profesyonel çözümlere imza aran marka, sektör bünyesinde hızlı ve güvenilir hizmetleri ile öne çıkar.

Şişecam ürünleri için oldukça geniş bir yelpazede sektörde yer aldığını söylemek mümkündür. Profesyonel çözümlerin en doğru adresi olan şişecam, cam ambalaj ve cam ev eşyası konusunda da sektör lideri olan bir marka olma özelliği taşır. Son yıllarda giderek yaygınlaşan ve bunun yanında ilgi gören üretimler yapmayı sürdüren bir firma olduğunu söylemek doğru olur.

Şişecam Ürünleri Nelerdir?

Cam imalatı ve üretiminde olduğu kadar sektörün farklı kategorilerde de hizmet veren şişecam, geçmişten bugüne uzanan bilgi birikimi ve deneyimi ile müşterilerine birçok farklı alanda ürün çeşitliliği sağlar. Şişecam ürünlerini açıklama için öncelikle kategorilere ayırmak daha doğru olur. Şişecam firmasının bulunduğu sektör içerisinde hizmet verdiği alanlar aşağıdaki gibidir;

  • Düzcam
  • Cam Ev Eşyası
  • Şu anda seçili
  • Cam Ambalaj
  • Kimyasallar
  • Enerji
  • Maden

Şişecam, yenilikçi ve farklı ihtiyaçlara cevap veren çözümleriyle sektörün önemli markalarından biri olarak karşımıza çıkar. Müşterilerine sunduğu ürün çeşitliliği, aynı zamanda beklentileri karşılanmasına yardımcı olur. Yukarıda belirtilen her alanda kendine özel bir yer edinmiş ve bu şekilde müşterileri için kaliteden ödün vermeden çalışmalarını hep aynı doğrultuda sürdürmüştür.

Şişecam ile Isıcam Sistemleri

Şişecam, her yaşam alanı için uygun çözüler sunar ve bunun yanında cam üretimlerinde en üstün teknolojiyi kullanılır. Isıcam sistemlerinde hem ısı yalıtımı hem de güneş kontrolü sunan marka, bunların yanı sıra gürültü izolasyonu da sağlar. Ayrıca emniyet ve güvenlik konusunda da oldukça başarılı ürünler ortaya koyar. Isıcam modellerini sahip oldukları özelliklere göre sınıflandıran şişecam bünyesinde ısıcamlar şu şekildedir;

  • Isıcam sistemleri C serisi
  • Isıcam sistemleri S serisi
  • Isıcam sistemleri K serisi

Isıcam sistemleri C serisi modelleri standart düzeyde üretilen telefonun yanında hem tasarruf hem de yalıtım sağlayan klasik bir seri olarak karşımıza çıkar.

Isıcam sistemleri S serisi ise ısı kontrolü sağlama konusunda önemli bir yere sahiptir. Yüksek nitelikli Low-E camlar kullanılarak üretilen S serisi, standart çift camlara oranla ısı kaybını yüzde 50 oranında azaltır. Ayrıca kış aylarında yakıt masraflarını asgari düzeye indirir ve bunun yanında oldukça etkili bir şekilde enerji tasarrufu sağlar.

Isıcam sistemleri K serisi modelleri de ısı ve güneş kontörlü sağlama konusunda önemli bir konumda yer alır. Bu ısıcamların üretiminde Şişecam Solar Low-E camlar kullanılır. Bu şekilde camlar sahip oldukları Solar teknolojisi ile güneş kontrolü sağlar. K serisi ısıcamlar sayesinde güneş ışınları yüzde 40 oranında daha az içeri girer ve bu sayede yaz aylarında klima masraflarını asgari düzeye çeker. Ayrıca ısı kaybını yine S serisinde olduğu gibi yüzde 50 oranında azaltır ve yakıt tasarrufu yapılmasına imkan tanır.

Diğer yandan şişecam ürünleri arasında temperli üretim camlar da dikkat çeker. Temperli camlar genel yapıları itibari ile oldukça dayanıklı ve darbelere karşı direnç gösteren camlardır. Özel ısıtma sistemleri kullanılarak üretilen bu cam modelleri, şişecam kaliteli is müşterilere sunulur. Temperli cam üretiminde kaliteli ve profesyonel çözümlerin en doğru adresi olan şişecam, aynı zamanda kalitende ödün vermeden yaptığı çalışmaları ile farklı ihtiyaçlara da çözüm getirir.

Şişecam, yenilikçi ve farklı ihtiyaçlara cevap veren çözümleriyle sektörün önemli markalarından biri olarak karşımıza çıkar. Müşterilerine sunduğu ürün çeşitliliği, aynı zamanda beklentileri karşılanmasına yardımcı olur.