Akustik lamine cam ile ortamlarda yer alan gürültüleri kontrol etmek ve gerçek bir yalıtım sağlamak mümkündür. Ses yalıtımının etkili bir şekilde yapılması için geliştirilmiş olan akustik lamine cam modelleri, bu özellikleri ile sektörde çok fazla tercih edilen camlardan biridir. Üretim aşaması diğer camlara göre farklıdır. Bu sayede ortamlardaki ses kolayca yalıtılır ve gürültü kirliliği ortadan kaldırılmış olur. İki cam plaka şeklinde üretilmesi yalıtma özelliğinin öne çıkmasında etkilidir. Tabi bu iki plaka arasında bir de ses emici bir tabaka bulunur. Bu sistem bir araya geldiğinde ses ve gürültüler oldukça kolay bir şekilde ortama hapsedilir ve kaliteli bir yalıtım sağlanmış olur.

Akustik Lamine Cam Nasıl Üretilir?

Akustik lamine camlar, iki cam plaka ve arasında ses emici özellikte polivinil butiral tabaka ile üretilir. Bu tabakalar hem ısı hem de basınç altında birleştirilir ve üretim bu şekilde sağlanır. Ayrıca bünyesinde ısı kontrol ve güneş kontrol sistemlerini de barındırmaktadır. Bu sistemlerin ses yalıtımında kaliteyi artırır ve ortam seslerinin dışarı çıkmamasına katkı sağlar. Akustik lamine camlar ile etkili bir performans elde etmek içinse;

  • Kalın yapıda camlar tercih edilmelidir.
  • Tek ya da çift camlı sistemlerde lamine camların kullanılması önemli bir yerdedir.
  • Daha iyi bir yalıtım oluşturmak için farklı kalınlıkta lamine camlar da kullanılabilir.
  • Birden fazla lamine cam ile ses yalıtımının daha üst seviyelere çıkarmak mümkündür.

Akustik lamine cam modelleri birbirinden farklı avantajları da beraberinde getirir. Ses yalıtımı konusunda son zamanların en şok tercih edilen modelleri arasında yer alan akustik lamine camlar, aynı zamanda geniş bir kullanım alanına sahiptir. Giderek daha farklı alanlarda kullanılmaya başlanması da dikkat çeken bir başka özelliği olarak karşımıza çıkar.

Akustik lamine camlar, iki cam plaka ve arasında ses emici özellikte polivinil butiral tabaka ile üretilir. Bu tabakalar hem ısı hem de basınç altında birleştirilir ve üretim bu şekilde sağlanır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir