Buzlu cam desenleri ve farklı modelleri ile oldukça estetik camlardan biridir. Dekoratif görüntüleri ile ilgi çeken buzlu cam, sahip olduğu bu özellik sayesinde pek çok farklı alanda kullanılır. Buzlu camın farklı renklerinin yanı sıra desenli modelleri de dikkat çeker. Ayrıca bulunduğu ortamda hem şık hem de farklı görüntüler meydana getirir. Biri desenli iki merdane arasına boşaltılan cam eriyiği ile elde edilir. Buzlu camlarda estetik görüntülerin ortaya çıkması merdanelerden birinin desenli olması ile gerçekleşir. Ayrıca buzlu cam doğal görünümü nedeni ile , genel olarak dekoratif amaçlı kullanılır. Bunun dışında farklı amaçlara hizmet etse de cam, aslında bir dekorasyon ürünü olarak karşımıza çıkar.

Buzlu cam , her modelinde farklı özellikler içerir. Örneğin bazı cam çeşitleri sadece estetik görüntülerin oluşması amacıyla kullanılırken bazı cam modelleri ise emniyet amaçlı kullanılmaktadır. İhtiyaçlar doğrultusunda üretim yapılabilen buzlu cam modelleri, tüketici açısından da geniş bir ürün gamı oluşturur. Tüketici tarafına sağladığı avantajları ile çok fazla ilgi gören camın genel olarak avantajları aşağıdaki gibi sıralanabilir;

 • Hem ev hem de ofis gibi mekanlarda güneş ışınlarının daha farklı yansımasına neden olur. Ortamlarda her zaman estetik ve göz alıcı bir ambiyansın meydana gelmesini sağlar.
 • Buzlu camlar ile pek çok farklı alanda doğal, yaratıcı ve dekoratif fikirler oluşturmak mümkündür. Bulunduğu her mekanda estetik duruşu ile aydınlık ve ferah bir ortam sunar.
 • Emniyet ve güvenlik amaçlı olarak temperli cam modelleri kullanılır. Bu sayede daha dayanıklı ve sağlam buzlu cam üretilmiş olur. Ayna uygulaması ile desenli yüzeylerine yapılan işlemler sonrasında değişik özelliklere sahip olur.
 • Buzlu cam modellerinde çift cam kombinasyonları kullanılır. Çift cam uygulaması özellikle ısı kontrolü sağlar ve kış aylarında yakıttan tasarruf edilmesine olanak sağlar. Aynı zamanda buzlu camın çift cam modelleri ile ses yalıtımı da yapmak mümkün olur.

Müşteri isteğine bağlı olarak farklı ölçülerde ve ebatlarda cam üretimi mümkündür. Buzlu cam çeşitleri renksiz olarak üretilebildikleri gibi mavi ve bronz renkleriyle de üretilebilir.

Buzlu Cam Nedir?

Buzlu cam dekoratif amaçlı kullanılan ve estetik algısı yüksek cam çeşitlerinden biri olarak karşımıza çıkar. Üretim aşamasında bir tanesi desenli olan Biri desenli iki merdanenin arasına cam eriyiği akıtılması ile yer alır. Bu şekilde üretilen cam modelleri , genel olarak dekoratif amaçla kullanılır. Ayrıca farklı renklerde üretilebilmektedir.

Buzlu cam dekoratif amaçlı kullanılan ve estetik algısı yüksek cam çeşitlerinden biri olarak karşımıza çıkar. Üretim aşamasında bir tanesi desenli olan Biri desenli iki merdanenin arasına cam eriyiği akıtılması ile yer alır. Bu şekilde üretilen cam modelleri , genel olarak dekoratif amaçla kullanılır. Ayrıca farklı renklerde üretilebilmektedir.

Buzlu Cam Avantajları Nelerdir?

Buzlu camlar da her cam modeli gibi kendi içerisinde birtakım farklılıklara sahiptir. Sahip olduğu bu özellikler sayesinde sadece dekoratif olarak değil, aynı zamanda amaca uygun şekilde de kullanım altına alınabilmektedir. Bunların yanı sıra buzlu camları, çift cam kombinasyonlarıyla kullanmak ve bu şekilde ısı ve ses izolasyonu sağlamak mümkündür. Buzlu camların bu çeşitlerinin genelde talebe göre üretilmekte olduklarını söylemeden geçmeyelim. Şimdi ise buzlu camların avantajlarına biraz daha yakından bakalım.

 • Buzlu camlar özellikle ofis ve ev ortamlarında güneşin ışıltısını içeri yansıtır.
 • Yaşanılan alan içerisinde şık ve estetik görüntülerin ortaya çıkmasını sağlar.
 • Bu camlar sayesinde dekoratif fikirler üretmek mümkün olur.Bulunduğu ortamda ferahlık ve aydınlık sağlar.
 • Temperli modelleri ile güvenlik ve emniyet camı olarak görev yapar
 • Desenli yüzeylerinde ayna uygulaması ile farklı özellikler kazanabilir
 • Çift cam kombinasyonları ile hem ses hem de ısı izolasyonu sağlar. Bu şekilde ısınma giderlerini düşürür ve enerji verimliliği ortaya çıkarır.
 • İsteğe bağlı olarak farklı boyutlarda ve ölçülerde üretilebilir.
 • Renksiz modelinin yanı sıra farklı renklere de sahiptir. Genelde mavi ve bronz renklerde karşımıza çıkar.
 • Buzlu camlar genel olarak bakıldığında bu tür avantajları ile karşımıza çıkar. Buzlu camın doğal görünümü ve alanlarda yarattığı şık duruş en büyük artılarından biridir.
 • Çünkü sahip olduğu bu özelliği sayesinde tek düze camların yerini almış ve estetik görüntülerin oluşmasına imkan tanımıştır. Geniş bir kullanım alanına sahip plan buzlu cam modellerinin ne kadar tercih edildiğini açık ve net bir şekilde ortaya koymaktadır.
Buzlu camlar ile pek çok farklı alanda doğal, yaratıcı ve dekoratif fikirler oluşturmak mümkündür.  Bulunduğu her mekanda estetik duruşu ile aydınlık ve ferah bir ortam sunar.

Buzlu Camlar Nerelerde Kullanılır?

 • Duşakabinler
 • Pencereler
 • Mobilya ve dolap kapakları
 • İç Kapılar
 • Sehpalar
 • Ara bölmeler
 • Raf Sistemleri

Buzlu camlar, görüldüğü gibi hayatın pek çok yaşam alanında karşımıza çıkar. Özellikle son zamanlarda duşakabinlerde farklı ve etkili tasarımları ile ilgi görür. Birçok duşakabin modelinde buzlu camların farklı desenlerini görmek mümkündür. Ayrıca mutfaklarda dolap kapakları da aynı şekilde farklı tarzda buzlu camlar ile donatılmakta ve bu tasarımlar giderek yaygın bir hale gelmektedir. Bunların yanında ara bölmeler için de aynı şeyi söylemek yanlış olmaz. Desenli modelleri olmasa bile artık birçok ara bölme buzlu camlarda oluşmaya başlamıştır. Sıradan bölmelerin yerine kullanılan buzlu camlar ile mekanlarda daha şık ve estetik görünümler oluşmaktadır.

Genel olarak çok sık karşılaşılan buzlu camların kullanım alanları bu şekildedir. Son dönemlerde evlerin iç kapılar başta olmak üzere ara bölmeler gibi pek çok farklı alanda kendisine uygun yer edinmiştir. Ara bölmelerde çok fazla ilgi gören ve bu sayede sıradan bölmelerin tarihe karıştığını da söylemek yanlış olmaz. Tabi bunların yanı sıra mobilyalarda da kendisine yer bulan buzlu camlar, son yıllarda üretilen modern tarzda mobilyaların önemli bir bileşeni haline gelmiştir.

Ayrıca her geçen gün yaşam alanını genişletmekte ve pek çok alanlarda hızla daha fazla alanda kendisini göstermeye devam etmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir