Isıcam konfor özellikleri ve sağladığı avantajlar ile pek çok farklı alanda kendine yer edinmiştir. Adından da belli olacağı gibi mekanların konforlu bir yaşam alanına dönüşmesini sağlar. Bunun yanında hem yaz hem de kış aylarında farklı avantajları ile öne çıkar. Isıcam konforun tercih edilmesindeki en büyük etken yakıt tasarrufu sağlaması olmaktadır. Özellikle kış aylarında ciddi oranda yakıt tasarrufu sağlayan konfor camlar, hızla yaygın bir hale gelmektedir. Ev ve iş yerlerinin vazgeçilmezi olan konfor cam modelleri, farklı sektörlerde de kendine yer edinme yolunda ilerlemektedir.

Isıcam Konfor Özellikleri Nelerdir?

Evlerde konforlu bir yaşam hayal eden herkesin ilk tercihi olan ısıcam konfor, aynı zamanda yakıt giderleri açısından ekonomik sonuçlar elde edilmesini sağlar. Bu cam modelleri ile hem kış aylarında hem de yaz aylarında önemli ölçüde tasarruf etmek mümkündür. Kışın ısınma giderlerini düşüren konfor camlar, yaz aylarında da tam tersi soğutma giderlerini düşürür. Bu özellikleri ile kış aylarının en çok tercih edilen cam modellerinden biri olduğunu söylemek mümkündür. Özellikle son dönemlerde artan ısınma giderleri ve yüksek faturalar, ısıcam konfor ile en düşük seviyeye çekilebilmektedir. Peki, ısıcam konfor genel olarak hangi özelliklere sahiptir? Bunlara bakalım.

  • Isıcam konfor, özellikle enerji harcamalarında oldukça önemli seviyelerde tasarruf sağlar. Enerji harcamaları bu camlar ile neredeyse yarı yarıya düşer.
  • Güneş ısınını geçirme konusunda ise yüzde 40 seviyelerinde direnç meydana getirir. Böylece yaz aylarında soğutma giderleri en aza indirgenir.
  • Isıcam konfor yaz aylarında pencere önlerinin serin, kış aylarında ise sıcak olmasına katkı sağlar. Özel yapısı sayesinde mevsimine göre avantajlı bir cam olma özelliği gösterir.
  • Güneş kontrolü ve ısı kontrolü sağlarken geçirgen özelliği kaybolmaz. Işık geçirgenliği her zaman ilk alındığındaki gibidir.
  • Her cam gibi ısıcam konforda da buğulanma meydana gelir. Ancak bu süre diğer camlara göre daha fazla zaman alır. Yani konfor camlar buğulanma geciktirici özelliğe sahiptir.
  • Diğer camlara oranla yüksek maliyetli olsa da 1 – 2 yıl içerisinde tüketicinin yaptığı ilave ödemeyi amorti eder. Kullanılan ortamlarda tasarruf edilmesini sağlaması tüketicilerin elde ettiği en önemli kazançlardan biridir.

Isıcam konfor iki ve üçlü cam sistemleri ile karşımıza çıkar. Bazı modellerinde iki düz cam yer alırken bazı modellerinde ise üçlü camlar bulunur. Ayrıca üçlü cam modellerinde yalıtım oranı ikili cam modellerine göre 4 kat daha fazladır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir