Sürgülü cam kapı kullanımının avantajları hakkında bilgiler vereceğimiz bu yazımızda, evlerinizde ya da iş yerlerinizde bulunduracağınız bu kapılar ile hangi avantajları elde edeceğinizi öğrenebilirsiniz. Kapıların daha esnek ve estetik bir yapıya kavuşmasını sağlayan sürgülü cam kapı modelleri, bulunduğu her mekana uyum sağlar Bunun yanında cam özelliği sayesinde adeta bir pencere görünümü sunar. Bu şekilde açık ya da kapalı olması halinde ortamda kısıtlama meydana getirmez. Kullanışlı ve işlevsel olmaları yanında şık ve gösterişli yapıları ile ilgi çeker.

Sürgülü Cam Kapı Avantajları Nelerdir

Sürgülü cam kapılar, çerçeveli ve çerçevesiz olmak üzere iki farklı kategoride incelebilir. İç mekanların aydınlık olmasında ve geniş görüş alanı sağlanmasında önemli bir yere sahiptir. Birçok özelliği sayesinde giderek geniş bir kullanım alanı sunar. Ayrıca sürgülü cam kapılar, yer aldığı mekanda pek çok avantajı da beraberinde getirir. Dış cepheyle direkt olarak bağlantılı olan modellerinde temperli camlar kullanılır. Bu sayede kapılar, dışarıdan gelen darbelere göre daha dayanıklı bir yapı kazanmış olur. Genel olarak bakıldığında sürgülü cam kapı modellerinin avantajları aşağıdaki gibi sıralanabilir;

  • Tercihe göre çerçeveli ve çerçevesiz olmak üzere iki farklı şekilde üretilebilir.
  • Bulunduğu ortamda geniş bir görüş alanı sağlar.
  • Açmak ve kapatmak diğer kapılara göre daha kolaydır.
  • Dış mekanlara uyarlandığında geniş pencereler meydana getirir.
  • Mekanların daha yüksek oranda ışık almasını sağlar.
  • Estetik bir görünümü olması yanında iç mekanlara aydınlık bir hava katar.
  • Sürgülü cam kapıların konumu istenen bir şekilde seçilebilir.
  • Duvar içine gizlenebilen modelleri ile oldukça işlevsel bir yapı kazanır.
  • Raylı bir sistem olması nedeniyle pratik ve işlevsel özelliklere sahiptir.
  • Kurulumu ve montajı oldukça kolaydır.

Sürgülü Cam Kapı ile Aydınlık Ortamlar

Sürgülü cam kapı modellerini ister evinizin içinde isterseniz de dışa açılan bir konumunda tercih edin, sizlere aydınlık bir ortam sunar. Geniş camlı modelleri ile hem kapı hem de pencere görevi gören sürgülü cam kapılar, güneş ışığının daha yoğun bir şekilde içeri girmesinde etkilidir. Çerçeveli ve çerçevesiz modelleri ile iç ve dış mekan için yum sağlar. Her mekanda kullanılabilmesi aydınlık ortamların öne çıkmasına sağlar. Farklı model ve tasarımları ile her ortama uyum sağlayacak şekilde üretilebilir. Özellikle duvar içerisine gizlenen mekanizmalar sayesinde her ortam için uygun modellerin olduğunu söylemek yanlış olmaz. Ayrıca bu şekilde konuşlandırıldığı alanın da daralmasının önüne geçer.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir